Otázky a odpovědi

Co je to Den offline?  Den, kdy vypneme telefony, počítače, tablety. Telefon raději necháme doma a ve škole vypneme všechny počítače a servery. Ponoříme se na jeden den do informační tmy 🙂

Kdo se ho účastní? Děti, učitelé, vedení školy a po loňských ohlasech i někteří rodiče (díky za podporu)

Jak to probíhá?  Od 0:00 do 24:00 máme vypnutý mobil, ve škole nejde wifi, jsou vypnuté všechny počítače (ona stejně nejde počítačová síť) a učí se hezky po staru. Všechna setkání, potkání a rande si holt musíme domluvit  den předem 🙂  Některé rodiny nezapnou ani televizi! Zapisuje se do papírových třídnic a posílají se oběžníky místo emailů.  A hodiny informatiky? Paráda! Píšeme na starých dobrých psacích strojích,  ukázka telefoního seznamu či kopíráku je pro naše děti Sci-Fi. A co teprve magneťák, točící telefon či promítačka KP8?
P.S. Pokud máte nastavený budík na mobilu……. zkuste vyhrabat opravdický budík.

Co z toho? Hodně offline zábavy, ukázky edukativních pomůcek z doby pravěku a zjištění, jak moc jsme závislí na moderních technologiích.  Pokud účastník předloží do 12.2. 2016 potvrzení od rodičů, jak celý dlouhý den nepoužil telefon, tablet, počítač, herní konzoli…..   dostane jubilejní, pouze pro tento účel vytvořenou placku a certifikát offline borce.

Super, chceme se přidat….  Zvolte si někoho, kdo bude u vás na škole koordinátorem Dnu Offline, ten zaregistruje svoji školu (aby jsme věděli kolik škol se účastní), můžeme poskytnou letáčky, certifikáty a loga v digitální podobě, naše know how a seznam možných offline aktivit. Pokud budete chtít placky (odznaky) pro ty, co se překonali a dokázali být offline, jsme ochotni vyrobit je pro vás za cenu materiálu.
Kdo to organizuje a financuje?   Vymysleli to dva učitelé ze dvou škol Zdeněk Heteš  ZŠ Mládežnická Trutnov a Václav Fišer ZŠ Komenského Trutnov. A finance? Na vypnutí telefonu peníze nepotřebujeme, snad jen na odznaky, které dostanou účastníci (za výrobní cenu)   a spouustu volného času na přípravu 🙂