Co to je Den offline?

Je to neuvěřitelné, ale ještě před dvaceti lety jsme uměli přežít bez mobilních telefonů, internetu a počítačů. Dnes už nemůžeme pochopit, že jsme si dokázali domluvit rande a co víc, na tom randění jsme se setkali. A život bez internetu? Nepředstavitelné!!!

Už jste někdy přemýšleli, jak nám moderní technologie užírají volný čas? Jak změnili náš život? Že jsme na nich závislí a máme velké problémy si bez nich poradit? Počítače, internet a mobilní telefony jsou určitě dobří pomocníci, ale bylo by dobré si občas připomenout, jak by vypadal svět bez nich a zda si ještě vůbec dokážeme poradit, pokud budeme „off-line“.

V pátek 10. 2. 2017 se naše škola ponoří do off-line světa, bez počítačů a mobilních telefonů. Dokažme si, že máme sílu přežít jeden den bez mobilního telefonu, počítače a internetu. Jeden jediný den. Od rána do večera mít vypnutý mobil a počítače a tabletu se ani nedotknout. Bude to chtít opravdu silnou vůli. Dokážeme to?

Desátého února v  pátek nechte své telefony, tablety a MP3 přehrávače doma (vypnuté). Jeden den se bez nich obejdete! Ve škole vypneme všechny počítače, servery a vrátíme se o dvacet let zpět. Mobilní telefony a tablety mají ten den do školy vstup zakázán!

Kdo dokáže vydržet celý den bez moderních technologií, dostane odznak z limitované série “Den off-line”. Tento odznak budou mít jen ti, kteří mají silnou vůli a přinesou do školy potvrzení od rodičů, že na počítač, telefon, tablet a jiné vymoženosti ani nesáhli.

První polovina měsíce února připomíná, jak moc jsme na technologiích závislí. Například sobota 6.2. je  celosvětový Den bez mobilních telefonů a 10.2. je Den bezpečného internetu.

 

Zkuste se taky vypnout!